نحوه کار با اختصارات نام نشریات در بخش منابع و مراجع

یکی از تفاوت‌های زیادی که نشریات در روش‌های مورد انتظارشان از نویسندگان مقالات برای قالب بندی بخش منابع دارند روش ارائه نام نشریات است، اینکه باید آن‌ها را به طور کامل نوشت یا نام اختصاری آن‌ها را درج کرد. آیا طور کامل وارد کردید یا به صورت مختصر (مثلاً Current Science یا Curr. Sci.). خود کلمات اختصاری نیز ممکن است متفاوت باشند مثلاً این‌که برای عبارت نشریه یک J تنها کافی است یا باید بنویسیمJnl ، اما خوشبختانه، این کار در عمل استاندارد شده است. در این نوشته چند راهنمایی برای کار با عبارات اختصاری در اختیارتان قرار خواهیم داد.

منابع را در یکی از شماره‌های اخیر نشریه هدف ببینید. در اغلب موارد، نویسندگان مقالات منتشر شده در نشریه هدف عنوان نشریه‌ای که می‌خواهید نام آن را اختصاری کنید را ذکر کرده اند. چند مقاله منتشر شده در زمینه و موضوع مورد نظرتان را که در نشریه هدف منتشر شده، بررسی کنید و در صورتی که عنوان نشریه مورد نظرتان در میان آن‌ها بود، از همان نام مخفف استفاده کنید.
به وب سایت‌های ارائه دهنده خدمات فهرست نویسی، نمایه سازی و درج چکیده مقالات مراجعه کنید. از آنجایی که خدمات چکیده نویسی و نمایه سازی هزاران جلد از نشریات را پوشش داده و معمولاً نام اختصاری آن‌ها را درج می‌کنند، وب سایت‌هایی همچون Chemical Abstracts (ناشر نشریاتی همچون CASSI، یا Chemical Abstracts Service Source Index) و BIOSIS (BIOSIS Serial Sources) احتمالاً حاوی عنوان نشریه‌ای خواهند بود که به دنبال آن هستید.
یکی دیگر از منابع جامع «All That JAS»، یا Journal Abbreviation Sources است که به بازدید کنندگان را به منابع اینترنتی نشریات هدایت می‌کند. این سایت حاوی اطلاعات نشریات رشته‌های مختلف (از کشاورزی و انسان شناسی گرفته تا الهیات و دامپزشکی) است که هم عنوان کامل نشریات و هم نام اختصاری عناوین آن‌ها را ارائه می‌کند.
برای اختصار عنوان نشریه از نام‌های اختصاری استاندارد کلمات تشکیل دهنده آن استفاده کنید. مثلاً اگر می‌خواهید Malaysian Journal of Oncology را اختصاری کنید و نتوانسته‌اید نامی اختصاری برای آن بیابید، می‌توانید از اختصار Malay. برای Malaysian، J. برای journal، و Oncol. برای Oncology استفاده کنید زیرا بر اساس ISSN، این کلمات به این شکل مختصر می‌شوند. اختصارات استاندارد برای کلمات رایج را می‌توانید در وب سایت ISSN بیابید.
عنوان تک کلمه‌ای را مختصر نکنید. نام نشریاتی که تنها از یک کلمه تشکیل می‌شوند، به استناد دو مثال معروف Nature و Science، هرگز به صورت اختصاری مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.
خودتان را با سبک نشریه هدف در اختصارات مطابقت دهید. نشریات در این‌که در پایان کلمات اختصاری نقطه بگذارند، این‌که عناوین اختصاری را به صورت کجراه بنویسند، یا این‌که ابتدای تمام کلمات عنوان را با حروف بزرگ بنویسند با یکدیگر تفاوت‌های دارند. سبک مورد استفاده توسط نشریه هدف را بررسی کرده و از آن پیروی کنید.

لطفا جهت ثبت سفارش در زمینه انجام پایان نامه و پروپوزال در کلیه گرایش ها با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید
0910-916-8283
0910-916-8485
0910-835-8950
و یا فرم ذیل را تکمیل فرمایید تا کارشناسان تهران رساله در اسرع وقت به درخواست شما رسیدگی نمایند

نام و نام خانوادگی (الزامی)

رشته تحصیلی (الزامی)

نوع سفارش(الزامی)

موضوع سفارش(الزامی)

دانشگاه محل تحصیل(الزامی)

شماره تماس (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

توضیحات شما

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

Untitled

اصول انتخاب موضوع پایان نامه

مهمترین منابع برای انتخاب موضوع پایان نامه مهمترین منابع برای انتخاب موضوع پایان نامه عبارتند ...

تماس جهت مشاوره رایگان