رمز گذاری بر روی اسناد ورد ، اکسل و پاورپوینت ۲۰۱۳

شما عزیزان را با چگونگی رمز گذاری بر روی سندهای آفیس از جمله اسناد ورد، اسناد اکسل و ارایه های پاورپوینت آشنا خواهیم کرد. تا پایان همراه ما باشید.

مقدمه نویسنده:

بسیاری از کاربران نرم افزار مایکروسافت آفیس به این نیاز خواهند داشت تا پس از ایجاد سندی در ورد، کاربرگی در اکسل و یا ارایه ای در پاورپوینت محتویات این اسناد را توسط رمز گذاری بر روی آن محافظت کنند تا از دسترس افراد مختلف دور قرار گیرد و تنها افرار مجاز با دانستن رمز عبور فایل به محتویات آن دسترسی داشته باشند. این اسناد ممکن است اسنادی محرمانه، مهم و یا خصوصی در زمینه کارهای اداری، شخصی، شرکتی و… میباشند. در این وب سایت و از طرف گروه آموزشی هنر دیجیتال این مهم بوسیله آموزشی جامع برای کاربران این نرم افزارها فراهم گردیده. امیدواریم با اندکی صبر و شکیبایی و خواندن متن این آموزش بتوانید برای اسناد مهم خود کلمات عبوری تعریف کرده تا محتویات آن را از دسترس افراد متفرقه دور نگاه دارید.

نکته : انجام مراحل این آموزش در اکسل 2013 انجام شده و تمامی تصاویر از محیط این نرم افزار برای شما تهیه گردیده است.

آموزش رمز گذاری بر روی اسناد ورد ، اکسل و پاورپوینت

در ابتدا برای اجرای مراحل رمز گذاری بر روی فایل مورد نظر، بر روی دکمه File که در نوار ابزار اصلی برنامه Ribbon موجود میباشد کلیک کنید.

آموزش رمز گذاری بر روی اسناد ورد ، اکسل و پاورپوینت-1

حال از صفحه باز شده گزینه Info را انتخاب نمایید.

با باز شدن گزینه های زیر مجموعه گزینه Info، بر روی اولین گزینه آن یعنی Protect Document در ورد و protect Workbook در اکسل و Protect Presentation در پاورپوینت کلیک کنید تا کادر زیر مجموعه های آن نیز باز شود. حال گزینه Encrypt With Password را انتخاب نمایید.

آموزش رمز گذاری بر روی اسناد ورد ، اکسل و پاورپوینت-2

با انتخاب گزینه Encrypt With Password عملیات رمز گذاری بر روی فایل آغاز خواهد شد. بدین صورت که با کلیک بر روی این گزینه پنجره کوچکی با نام Encrypt Document باز خواهد شد و شما باید در فیلد مربوط به این پنجره رمز انتخابی مورد خود را وارد نمایید.

آموزش رمز گذاری بر روی اسناد ورد ، اکسل و پاورپوینت-3

سپس با کلیک بر روی دکمه Ok پنجره ای جدید با نام Confirm Password باز میشود که در فیلد مربوط به این پنجره، رمز وارد شده را باید عینا تکرار و وارد نمایید تا رمز انتخابی شما تایید و سند رمز گذاری گردد. (همانطور که از این متن متوجه شدید، این کار برای تایید وصحت رمز وارد شده انجام میپذیرد.)

آموزش رمز گذاری بر روی اسناد ورد ، اکسل و پاورپوینت-4

بدین صورت اجرای عملیات رمز گذاری بر روی سند را به پایان رسانیده اید. نکته قابل به ذکر این است که سند مربوطه از این پس با این رمز باز خواهد شد و هر بار که کاربر و یا کاربران مجاز نیاز به خواندن متن این نوع اسناد (رمز گذاری شده) دارند، باید رمز مربوط به آن سند را بدرستی وارد کرده تا محتویات برای آنها نمایش داده شود.

امیدوارم از این آموزش نهایت بهره را برده باشید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

4..

آموزش استفاده از چند تم مختلف در یک ارائه پاورپوینت

قصد داریم به چگونگی به کار بردن چند تم مختلف در اسلایدهای متفاوتی از یک ...

تماس جهت مشاوره رایگان